1. Egy ásványi egy szén 80% szenet és 20% éghetetlen anyagot tartalmaz.

a, Hány kg oxigénre van szüksége 600kg ásványi szén elégetéséhez?

b, Hány kg szén-dioxid kerül a levegőbe?


2. Hány kg szőlőcukor képződik a fotoszintézis során a széndioxidból, ha 70%-os az átalakulás?


3. írd fel azt a reakcióegyenletet, amely biztosítja, hogy a szénégetést savas eső kialakulását eredményezi! Nevezd meg a kialakuló savat! Milyen más globális környezeti hatása van a széntüzelésnek, ismertesd röviden!?


2012. nov. 13. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

600kg ásv. C=480kg C= 40kmol C

C+02=CO2

40kmol O2 köll=40*32=1280kg O2 kell

b) 40kmol CO2 képződik =1760kg CO2 képződik


2) 6CO2+6H2O=C6H12O6, mivel nem írtad, mennyi CO2ből, ezért xkg CO2 ből [(x/44)/6]*(70+12+96)*0,7 kg =0,472x kg


3) C+O2=CO2

CO2+H20=H2CO3 szénsav

H2CO3<->H+ + HCO3- oszt a H+ a hidrogénilyon a sav


C-tüzelés globális környezeti hatása?

+: fotoszintézishez van CO2 :)

van üvegházhatás, nem fagy ki a bolygó :)

-: üvegházhatás miatt túlmelegedhet a Föld (globális fölmelegedés)

teli van S szennyezéssel, ami savas esőt okoz, de tutira, és az sokkal savasabbá teszi az esőt mint szimplán a szénsav

szmog

2012. nov. 13. 21:05
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon-nagyon-nagyon-nagyon- nagyon-nagyon-nagyon nagyon-nagyon-nagyon-nagyon- nahyon-nagyon szépen köszönöm
2012. nov. 13. 21:34