Így szól a feladat: Mennyi vizet adjunk 8kg 16%-os sóoldathoz, hogy az oldat töménysége 5%-ra csökkenjen?#kémia #csökkenjen
2012. nov. 5. 16:11
1/2 anonim válasza:
8kg 16%-a 1,28 kg
Ha 5% 1,28g, akkor az egész oldat tömege 25,6kg.
25,6-8 = 17,6
17,6kg vizet kell hozzáadni.
2/2 anonim válasza:
tökre nem értem, hogyha azt írják rá, hogy ez egy kémia feladat, akkor mindenki néz bambán. de ha kb általános ötödikbe matekból kapnád ugyanezt százalékszámításba, akkor körberöhögnéd, hogy milyen könnyű. pedig ugyanaz...
a 16% azt jelenti, hogy:
ha 100 gramm lenne, akkor abból 16 gramm lenne a só.
akkor 8000 grammból 1280 gramm van.
ebből megvan, hogy mennyi az össz oldott anyagod. most az kéne megmondani, hogy ez minek az 5%-a.
x*0.005 = 1280
x= 25600
szóval 25600 gramm legyen az össz tömeg, de ebből már 8000 gramm az eredeti oldat. tehát 25600-8000 = 17600 gramm víz kell hozzá...