TOXIC. kérdése:

Valaki levezetné ezt nékem? (matek, viéte-formulás feladat)


A feladat

" Írjuk fel azt a másodfokú egyenletet, amelynek gyökei az adott egyenlet gyökeinél 2-vel nagyobbak.

15xˇ2-19x+6=0


Addig világos, hogy mivel x1+x2=19/15 így az új egyenletben x1+x2=79/15

És ezután?



2012. nov. 13. 21:58
 1/2 bongolo ***** válasza:

x1·x2 = 6/15, akkor az újnál 4-szer annyi, 24/15.


Az új egyenletben:

−b/a = 79/15

c/a = 24/15

Ennyit tudunk.

A három ismeretlenből az egyiket szabadon megválaszthatjuk, hisz végtelen sok megoldás van, ha nem volt más kikötés. Mondjuk legyen a=15. Ekkor ez az új egyenlet:

15x² − 79x + 24 = 0

2012. nov. 13. 22:21
 2/2 A kérdező kommentje:
köszöntem
2012. nov. 13. 22:52