Van egy pénzügyi számításos feladat, aminek megvan az eredménye, de sehogy nem tudom, hogy jön ki. Valaki levezetné?


2002 január elején először, aztán minden év elején elhelyezünk a takarékba 200.000 Ft-ot,utoljára 2006-ban. 2007 január elején egy személygépkocsit várásoltunk. Ehhez az összegyűjtött pénzünkhöz akkora kölcsönt vettünk fel, melyet 24 havi egyenlő 35ezer ft-os részletekben törlesztettünk vissza. Mennyibe került a vásárolt személygépkocsi, ha a kamatláb az első 3 évben 13%, majd két évig 8%, és a törlesztés idején havi 2%?


Ennek kéne kijönnie: összegyűjött pénz:1347361 ft, kölcsön összege 701064, így a személygépkocsi 2048425 ft-ba került.


2010. dec. 13. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Az 1347361 Ft-ot meg tudom magyarázni, a másik felét a feladatnak nem igazán értem, remélem, azért ezzel is tudok segíteni...


A 2002 elején berakott 200000 Ft-od 5 évig kamatozott, ezalatt lett belőle: 200000*1,13*1,13*1,13*1,08*1,08=336599 Ft (beszoroztuk az éves kamatlábakkal).


A 2003 elején berakott pénzből: 200000*1,13*1,13*1,08*1,08=297875,2Ft lett.


A 2004-ben betett pénzből 200000*1,13*1,08*1,08=263606,4 Ft lett.

A 2005-ben betett pénzből 200000*1,08*1,08=233280Ft lett.

A 2006-ban berakott pénzből 200000*1,08=216000Ft lett.


Ezek összege éppen 336599+297875,2+263606,4+233280+216000=~1347361 Ft.

2010. dec. 13. 16:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi szépen, ez is nagy segítség.:)
2010. dec. 13. 17:25