Valaki segítene fizika feladatban?


A következő a feladat: egy 3 m oldalhosszúságú négyzet sarkaiba 3,5,7,10 kg-ot (sorrend: bal alsó, jobb alsó,bal felső,jobb felső) rakunk és ki kell számolni hogy a 3 kg-tól milyen messze van a súlypontja.

Mi lenne a megoldása levezetéssel ?



2012. nov. 13. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

vízszintesen:

x=(3*0+5*3+7*3+10*0)/25=1,44


függőlegesen:

x=(3*0+5*0+7*3+10*3)/25=2,04


Pithagorasz-tétellel: d^2=1,44^2+2,04^2


ebből: d= 2,497 méter

2012. nov. 13. 19:46
 2/4 anonim ***** válasza:
... bocs függőlegesen nem x, hanem y
2012. nov. 13. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt is megnézheted:

[link]

2012. nov. 13. 19:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2012. nov. 13. 20:32