A következő a feladat: egy 3 m oldalhosszúságú négyzet sarkaiba 3,5,7,10 kg-ot (sorrend: bal alsó, jobb alsó,bal felső,jobb felső) rakunk és ki kell számolni hogy a 3 kg-tól milyen messze van a súlypontja.
Mi lenne a megoldása levezetéssel ?
2012. nov. 13. 16:35
1/4 anonim válasza:
vízszintesen:
x=(3*0+5*3+7*3+10*0)/25=1,44
függőlegesen:
x=(3*0+5*0+7*3+10*3)/25=2,04
Pithagorasz-tétellel: d^2=1,44^2+2,04^2
ebből: d= 2,497 méter
2/4 anonim válasza:
... bocs függőlegesen nem x, hanem y
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2012. nov. 13. 20:32