Valaki segít nekem ezekbe a feladatokban? (kép lenn)

[link]
2012. nov. 13. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első feladat kulcsa az alábbi képlet:

(a-b)^2=a^2-2a*b+b^2; ^-ez a jel a hatványra emelést jelenti.

A cél az, hogy megpróbáljuk ezt a képletet használni.

3*x^2-6*x+8=(3^(1/2)*x)^2-2*3x+(3^(1/2))^2+5=(3^(1/2)*x-3^(1/2))+5.

Remélem érthetőek a lépések javaslom, hogy írd le, úgy könnyebben átlátható.

2012. nov. 13. 15:01
 2/4 anonim ***** válasza:

3*x^2-6*x+8=(3^(1/2)*x)^2-2*3x+(3^(1/2))^2+5=(3^(1/2)*x-3^(1

/2))^2+5. Itt lemaradt a négyzet.

Egyébként a=3^1/2*x, b=3^1/2 ebben az esetben.

2012. nov. 13. 15:04
 3/4 A kérdező kommentje:
többiben tudsz segíteni? :)
2012. nov. 13. 15:07
 4/4 A kérdező kommentje:
vagy eltudod küldeni lefényképezve?
2012. nov. 13. 15:13