Mit jelent az "ln", tudom, hogy természetes alapú logaritmus, de még is mi az?

2012. nov. 13. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az e számot (Euler-féle szám) az x természetes alapú logaritmusára emeljük, akkor x-et kapunk. Azaz a természetes alapú logaritmus az e alapú logaritmus.
2012. nov. 13. 14:44
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

olyan logaritmus, aminek az alapja az "e"

e=lim(n->végtelen)[(1+1/n)^n]

magyarul egy ln(x)=y, ha e^y=x


pl. ln(5)=1,6094 (5értékes jeggyel)

e^1,6094=5

(e~=2,71828)

és azért természetes, mert az e nagyon sok helyen megjelenik a természetben

2012. nov. 13. 14:46
 3/3 anonim válasza:
sokszor definiálják még az An = 1/(n-1)! végtelen sor összegeként is
2013. jún. 5. 23:14