Hogy kell ezt a feladatot megoldani? (logaritmus)


Számológép nélkül!


1. lg2+lgsin30°+lgcos60°+2lg(gyök)2

2. lg4+lgsin30°+lgtg30°+lgsin60°

3. lg0,5+lgsin120°+lg3(a minusz 1-ediken)+lgtg60°+lg(gyök)16


Mik a megoldásaik?

És le tudná valaki vezetni, hogy kell megoldani?


2012. nov. 9. 21:24
 1/1 BKRS ***** válasza:

1. lg2+lgsin30°+lgcos60°+2lg(gyök)2 =lg[2sin(30)cos(60)*√2²]=

=lg(2*(1/2)*√3/2*2) = lg(√3)


2. lg4+lgsin30°+lgtg30°+lgsin60° =

=lg(4*sin(30)*tg(30)*sin(60)) =

=lg(4*sin(30)sin(30)/cos(30) * sin(30))=

=lg(4*1/4) = lg(1)=0


3. lg0,5+lgsin120°+lg3(a minusz 1-ediken)+lgtg60°+lg(gyök)16 =

lg(1/2 * sin(120) * 1/3 * tg(60) * √16) =

=lg(1/2 * sin(60) * 1/3 * sin(60)/cos(60) * 4) =

=lg(2*3/4* 2) = lg(3)

2012. nov. 9. 21:38