cosß = ((L/2) - h) / ( (L/2) )
hogy jött ki(fejezték ki) belőle:
h = (L/2)(1 - cosß)
2012. nov. 11. 23:09
1/2 anonim válasza:
Ugyebár (a + b) / c = a/c + b/c
Tehát
cosB = (L/2)/(L/2) - h/(L/2) = 1 - h/(L/2)
Akkor cosB-t kivonuk h/(L/2) hozzáadunk, és kapjuk:
h/(L/2) = 1 - cosB
Felszorzunk (L/2)-vel és:
h = (L/2)(1 - cosß)
Nem kell hozzá emeletes tört.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. nov. 11. 23:57