MATEK - emeletes tört megoldasa?


cosß = ((L/2) - h) / ( (L/2) )


hogy jött ki(fejezték ki) belőle:


h = (L/2)(1 - cosß)


2012. nov. 11. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyebár (a + b) / c = a/c + b/c


Tehát

cosB = (L/2)/(L/2) - h/(L/2) = 1 - h/(L/2)


Akkor cosB-t kivonuk h/(L/2) hozzáadunk, és kapjuk:


h/(L/2) = 1 - cosB

Felszorzunk (L/2)-vel és:

h = (L/2)(1 - cosß)


Nem kell hozzá emeletes tört.

2012. nov. 11. 23:15
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. nov. 11. 23:57