Egy üzemegységnek a tüzelőkészlete napi 650 kg-os felhasználással 80 napra elegendő.

a) Hány napra elegendő ez a tüzelőkészlet napi 750 kg tüzelőanyag felhasználása esetén?

b) Mennyi tüzelő jut egy napra, ha azt akarjuk, hogy a tüzelőanyag mennyiség 90 napig elég legyen?


2012. nov. 4. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Kiszámolod, hogy hány kg jut egy napra: 650/80=8.125kg

a) Itt már nem 650kg van, hanem 750, tehát a 750kilót kell elosztanod 8.125-tel és megkapod az eredményt.

A b) részt ugyanígy.

2012. nov. 4. 14:52
 2/3 anonim ***** válasza:

80*650=52000

a) 52000/750=69,3333333 nap

b) 52000/90=577,777777 kg

2012. nov. 4. 14:52
 3/3 anonim ***** válasza:
az első hibás számítást írt!
2012. nov. 4. 14:55