Egy üzemegységnek a tüzelőkészlete napi 650 kg-os felhasználással 80 napra elegendő.
a) Hány napra elegendő ez a tüzelőkészlet napi 750 kg tüzelőanyag felhasználása esetén?
b) Mennyi tüzelő jut egy napra, ha azt akarjuk, hogy a tüzelőanyag mennyiség 90 napig elég legyen?
2012. nov. 4. 14:43
1/3 anonim válasza:
Kiszámolod, hogy hány kg jut egy napra: 650/80=8.125kg
a) Itt már nem 650kg van, hanem 750, tehát a 750kilót kell elosztanod 8.125-tel és megkapod az eredményt.
A b) részt ugyanígy.
2/3 anonim válasza:
80*650=52000
a) 52000/750=69,3333333 nap
b) 52000/90=577,777777 kg