Egy gyermekgyógyszert cukoroldatba tesznek.

100 g cukoroldat 8 g cukrot tartalmaz.

Hány g ilyen töménységű cukoroldatot lehet 2,4 kg cukorból készíteni?


2012. okt. 14. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

100 g cukoroldat 8 g cukor

töménysége=oldott anyag(1) tömege/oldat(1) tömege=8/100=0,08 (8%).


oldott anyag(2) tömege: 2,4 kg=2400 g


oldat(2) tömege=oldott anyag(2) tömege*töménység=2400*0,08=192 g cukoroldatot lehet készíteni.

2012. okt. 14. 15:24
 2/6 anonim ***** válasza:

100g oldatban van 8g cukor

x oldatban van 2400g cukor

x/100 = 2400/8

x=30000g oldatot lehet készíteni, ami 30kg.

2012. okt. 14. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Bocsi tévedtem, nem vettem figyelmbe hogy van töménység. Ha töménység is van akkor az én általam megoldott képlet alapján a 0,08%-os cukor négyzetét kell venni még és összeszorozni a 30kg-val.

Azaz: 30000g*(0,08) = 192g

2012. okt. 14. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:
(0,08)^2 a lényeg lemaradt.
2012. okt. 14. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

15.25-ös (azaz 2.):jó, hogy kijavítottad magadat 15.28-kor, így már helyes :)

de sztem az első megoldás rövidebb és egyszerűbb (2 művelettel és egy átváltással meg lehet oldani, elkerülve az egyenletet), így a kérdezőnek is ezt ajánlom a figyelmébe. :)

2012. okt. 14. 15:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:))
2012. okt. 14. 15:58