Hogyan kell megcsinálni?2012. nov. 11. 18:07
1/3 anonim válasza:
Meg sem kell oldani a másodfokú egyenletet :)
Viéte-formulákat kell csak alkalmazni:
x1 + x2 = -(b/a) = -[(-6,5)/1] = +6,5
x1*x2 = c/a = -3,5/1 = -3,5
2/3 A kérdező kommentje:
Thank you :)
Az érettségim nevében is :)
2012. nov. 11. 19:15
3/3 anonim válasza:
Azért nem árt ellenőrizni, hogy vannak-e valós gyökök egyáltalán.
pl az x^2+2x+2=0 egyenletnek nincs valós gyöke.
De Viete formula szerint a gyökök összege
-b/a vagyis -2.
Szóval
1. lépés
Determináns fölírása:
D=b^2-4ac, ennek kell >=0-nak lennie.
Jelen esetben
D=6,5^2+4*3,5
ez mivel két pozitív szám összege, biztosan pozitív. Vagyis lesz 2 gyök.
2. lépés
Használhat a Viete-formula a válaszadáshoz.