Hogyan kell megcsinálni?
2012. nov. 11. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Meg sem kell oldani a másodfokú egyenletet :)

Viéte-formulákat kell csak alkalmazni:


x1 + x2 = -(b/a) = -[(-6,5)/1] = +6,5

x1*x2 = c/a = -3,5/1 = -3,5

2012. nov. 11. 18:40
 2/3 A kérdező kommentje:

Thank you :)

Az érettségim nevében is :)

2012. nov. 11. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért nem árt ellenőrizni, hogy vannak-e valós gyökök egyáltalán.


pl az x^2+2x+2=0 egyenletnek nincs valós gyöke.

De Viete formula szerint a gyökök összege

-b/a vagyis -2.


Szóval

1. lépés

Determináns fölírása:

D=b^2-4ac, ennek kell >=0-nak lennie.


Jelen esetben

D=6,5^2+4*3,5

ez mivel két pozitív szám összege, biztosan pozitív. Vagyis lesz 2 gyök.


2. lépés

Használhat a Viete-formula a válaszadáshoz.

2012. nov. 11. 20:18