Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vektoroknál elakadtam. Segítsé...

Vektoroknál elakadtam. Segítség kellene!?

Figyelt kérdés

Légyszíves segítsetek. Nem tudom, hogy kell nekikezdeni. Valaki el tudná magyarázni?


1. Ismert egy szabályos hatszög oldalait alkotó vektorok hossza: a=b=c=4.

Határozza meg a d=a+b+c, az e=a+b–c és az f=c–a+b vektorok hosszát, majd jelölje az ábrába. A szabályos hatszög csúcspontjai közül melyek a vektorok kezdő- és végpontjai? (A vektort úgy toljuk el önmagával párhuzamosan, hogy végpontjai a szabályos hatszög csúcspontjai legyenek.)


[link]


d =? e =? f =?

illetve: d vektor ? és ? e vektor ? és ? f vektor ? és ?



2. Ismert egy téglatest éleit alkotó vektorok hossza: a=4 b=12 és c=6.

Határozza meg a d=a+b+c, az e=a+b–c és az f=a–b+c vektorok hosszát, majd jelölje be az ábrába. A téglatest csúcspontjai közül melyek a vektorok kezdő- és végpontjai?


[link]


d =? e =? f =?

illetve: d vektor ? és ? e vektor ? és ? f vektor ? és ?


2012. nov. 8. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennyiből érthető:

[link]

Vagy részletesebben kellene magyarázni?

2012. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A kép alapján valamennyire világos, hogy mit hogy kell, de am ezt az egész anyagrészt nem értem :/
2012. nov. 10. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!