A feladat: Végezzük el az alábbi algebrai kifejezések szorzását! Ha lehetséges, végezzünk összevonást!
(y - 1)(y + 1)
Ha valaki tudna megoldó kulcsot adni annak megy a zöld pont!
2012. nov. 8. 17:43
1/5 anonim válasza:
Nincs ehhez megoldókulcs, csak egy egyszerű szabály: minden tagot minden taggal meg kell szorozni!
tehát y*y + y*1 + (-1)*y + (-1)*1 =y^2 + y - y - 1 = y^2 - 1
Egyébként nem tudom, tanultátok-e már a nevezetes azonosságokat, de ez is az. a^2 - b^2 = (a-b)(a+b)
2/5 A kérdező kommentje:
Nem nem tanultuk még csak most vesszük ezt köszönöm válaszod ment a zöld pont!
2012. nov. 8. 18:12
3/5 A kérdező kommentje:
Jaaaj ne elfelejtettem hogy az Y értéke 6
2012. nov. 8. 18:12
4/5 anonim válasza:
Hát helyettesítsd be a 6-ot, az már tényleg nem bonyolult :)
5/5 A kérdező kommentje:
Tudom megcsináltam köszönöm neked!
2012. nov. 8. 19:27