h^2*pí
O= ______ (3r-h)
3
tehát O egyenlő h a másodikon szorozva pível törtvonal 3.
És Ezt szorozva 3szor r ből h.
A feladat az hogy fejezd ki 'r'-t? ilyen feladatokat kell megoldanom és sikerült eddig, és sajnos ennél akadtam el :S ez már kicsit zavaros. segítesz kérlek? :) nagyon hálás lennék köszi
2011. febr. 16. 18:15
2/4 A kérdező kommentje:
és ez hogy jött ki?
2011. febr. 16. 19:06
3/4 anonim válasza:
oszd le h^2*pí/3-al:
3r-h=3*O/h^2*pí
átviszed h-t a másik oldalra:
3r=3*O/h^2*pí+h
elosztod az egészet 3-mal:
r=O/h^2*pí+(h/3)
4/4 DudoloPocok válasza:
utolsó!
igazad van :(
nem 3h, hanem h/3 _tied a piros pont !!!!