Matek házi! Segítesz? Felpontozlak


h^2*pí

O= ______ (3r-h)


3


tehát O egyenlő h a másodikon szorozva pível törtvonal 3.

És Ezt szorozva 3szor r ből h.

A feladat az hogy fejezd ki 'r'-t? ilyen feladatokat kell megoldanom és sikerült eddig, és sajnos ennél akadtam el :S ez már kicsit zavaros. segítesz kérlek? :) nagyon hálás lennék köszi


2011. febr. 16. 18:15
 1/4 DudoloPocok ***** válasza:
r=O/(h^2*pí)+3h
2011. febr. 16. 18:18
 2/4 A kérdező kommentje:
és ez hogy jött ki?
2011. febr. 16. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:

oszd le h^2*pí/3-al:

3r-h=3*O/h^2*pí


átviszed h-t a másik oldalra:

3r=3*O/h^2*pí+h


elosztod az egészet 3-mal:

r=O/h^2*pí+(h/3)

2011. febr. 16. 19:26
 4/4 DudoloPocok ***** válasza:

utolsó!

igazad van :(

nem 3h, hanem h/3 _tied a piros pont !!!!

2011. febr. 16. 19:59