1., Egy 12 m3-es tartályt 27°C-os CO2-dal töltünk meg. A nyomás 1,6 x 10^5 Pa. Hány molekula van a tartályban?
2., Mekkora a térfogata normál állapotban 20g H2, illetve 20g O2 gáznak?
segítsetek légyszi, én ehhez butuska vagyok...
2011. nov. 6. 12:45
1/2 anonim válasza:
1)
Ált. gáztörvény:
p*V=n*R*T.
A mólok száma
n=R*T/(p*V).
A molekulák száma
6*10^23*n.
2) 20 g H2 az 10 mól H2, 20 g O2 = 20/32 mól O2.
10 mól 20 C-fokon 10*24 liter, 20/32 mól 20 C-fokon (20/32)*24 liter.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. nov. 9. 05:41