Fizika házi?! Bővebben lent.


1., Egy 12 m3-es tartályt 27°C-os CO2-dal töltünk meg. A nyomás 1,6 x 10^5 Pa. Hány molekula van a tartályban?


2., Mekkora a térfogata normál állapotban 20g H2, illetve 20g O2 gáznak?


segítsetek légyszi, én ehhez butuska vagyok...


2011. nov. 6. 12:45
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

Ált. gáztörvény:

p*V=n*R*T.

A mólok száma

n=R*T/(p*V).

A molekulák száma

6*10^23*n.


2) 20 g H2 az 10 mól H2, 20 g O2 = 20/32 mól O2.

10 mól 20 C-fokon 10*24 liter, 20/32 mól 20 C-fokon (20/32)*24 liter.

2011. nov. 7. 15:23
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. nov. 9. 05:41