Fizika. Igazából ez a fiam házi feladatja, és sajnos nem tudok neki segíteni. Várom a válaszát egy kedves embernek. Segítene valaki?


1.Egy autó motorja 15000kJ munkát végez 2 piros lámpa között.Hány percig tart az út ha a motor átlagteljesítménye 100kW?

2.Egy rugót 10J munka befektetése árán 17 cm-re tudjuk megnyujtani.Mekkora a rugó állandó?

3.A 20 kg tömegű 1800km/h vízsziontes sebességű lövedék fába ütközik és 3 cm út emgtétele után megáll a.,Mekkora munkát végez a lövedék?

b., Mennyi idő alatt áll meg a fában?

4.

15m mély kútból méterenként 1 kg tömegű láncal vizet húzunk fel. A vödör tömege a vízzel együtt 12kg.a., Mekkora munka árán tudunk 1 vödör vizet felhuzni? b., Mekkora munkát végez a gravitációs erő egy vödör víz felhúzása esetén?

5.


Egy autó motorjának átlagos teljesítménye 75kW.Hány kJ munkát végez egy 90 percig tartó út alatt?


6.

Vasúti sín és az összesen 10t tömegű vonat között a surlódási együttható 0,01. A mozdony két állomás között 15000kJ munkát végez a surlódási erő ellenében.Milyen messze van egymástól a 2 állomás?

7.

9200N súlyú gépkocsi induláskor 15s-ig 1,2m/s2 gyorsulással mozog.Mekkora a gyorsítási munka?

8.


2011. okt. 13. 14:55
 1/5 BKRS ***** válasza:

7.)

F=m*a

W=F*s=m*a*s

s=a*(t^2)/2

W = m*a*a*(t^2)/2=920*1,2*1,2*15*15/2 = 149040 kgm/s^2

2011. okt. 13. 15:03
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszolónak.
2011. okt. 13. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:

1- t=W/P=15000/100= 150sec (átváltani nem kell mert kilojoul és kilowatt van)

2- D=2*W/x²=20/0,17négyzet= 692,04 N/m

3- a- W=0,5m*v²=10*1800²=32400kJ

b- v/t=2s/t² ebőől t= 1,6*10^-5 sec

4-W=F*s. Ebből az F=m*g=27*10=270N (az m azért 27 mert 15méter lánc az 15kg +a vödör víz). W=F*s=270*15=4050J

5-W=P*t=75000*5400=405000kJ



Első 5öt én így csinálnám

2011. okt. 13. 15:12
 4/5 BKRS ***** válasza:

Na meg a 6. nincs meg:


10t tomegu vonat sulya 100'000N

A surlodasi ero: 100'000 * 0,01 = 1000 N

W = F*s

15000kJ=1000N*s

s=15000m=15km,

a mertekegyseget igy alakul:

15kJ=1N*s

15000J=1N*s

15000Nm = 1N*s

s=15000m

2011. okt. 13. 15:33
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a segítséged!
2011. okt. 13. 15:34