Mekkora része a 25-nek a 2.5, az 5, a 17.5, a 25 ?2012. nov. 8. 16:10
1/4 anonim válasza:
Nem tudom hányadikos vagy te, de remélem max. 5, mert addigra már tudni kéne ezt. Úgy kell, hogy a 25-öt osztod 2.5-tel, 5-tel, 17.5-tel, 25-tel. Ha tizedes törttel kell osztanod, akkor úgy szorzod az osztandót és az osztót is, hogy mindkettő egész szám legyen, és úgy osztod. Pl. 25:2.5=(25*10):(2.5*10)=250:25
Sok sikert
2/4 anonim 



válasza:





Mekkora része = hanyad része. Vagyis hányszor van meg benne. Szóval el kell osztani a 25-öt ezekkel.
Pl. 25 / 2,5 = ...stb.
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy 5.-es vagyok...:)
2012. nov. 8. 16:21
4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem tudtam csak rosszul értelmeztem a kérdést..mert a bővítős részét is tudtam... csak elfelejtettem :)
2012. nov. 8. 16:25