35 m a megoldás. De azt, hogy jön ki ?2012. nov. 5. 20:41
1/3 Radványi Patrik válasza:
2/3 A kérdező kommentje:
a képletet tudom, csak a baj az hogy képlettel se jön ki a megoldás .
Vt=v0+a*t
72=54+2.5*t
t= 72
s=(v0+vt)/2*t
s=(54+72)/2*7.2
s=453.6
2012. nov. 5. 21:13
3/3 Radványi Patrik válasza:
Javaslom, hogy mielőtt számolsz egységes (tipikusan SI) mértékegységekre váltsd át a mennyiségeket. egyébként kijön
54km/h = 15m/s
72km/h = 20m/s