Mekkora úton gyorsul fel a jármű 54km/h sebességről 72 km/h sebességre, ha a gyorsulása 2.5m/s^2?

35 m a megoldás. De azt, hogy jön ki ?

2012. nov. 5. 20:41
 1/3 Radványi Patrik ***** válasza:

A levezetés nem igényel magyarázatot, a képletek a függvénytáblában is szerepelnek.


[link]

2012. nov. 5. 20:53
 2/3 A kérdező kommentje:

a képletet tudom, csak a baj az hogy képlettel se jön ki a megoldás .


Vt=v0+a*t

72=54+2.5*t

t= 72


s=(v0+vt)/2*t

s=(54+72)/2*7.2

s=453.6

2012. nov. 5. 21:13
 3/3 Radványi Patrik ***** válasza:

Javaslom, hogy mielőtt számolsz egységes (tipikusan SI) mértékegységekre váltsd át a mennyiségeket. egyébként kijön


54km/h = 15m/s

72km/h = 20m/s

2012. nov. 5. 21:25