Valaki megtudná oldani ezt az egyenletet? 0,9x-0,7= 0,1x+0,7-0,6x

2012. nov. 5. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
42%

1,4x=0


tehát x=0

2012. nov. 5. 20:09
 2/2 anonim ***** válasza:

0,9x-0,7=0,1x+0,7-0,6x /jobb oldalon összevonok

0,9x-0,7=0,7-0,5x /+0,5x

1,4x-0,7=0,7 /+0,7

1,4X=1,4 /:1,4

x=1


Ellenőrzés:

0,9x-0,7=0,1x+0,7-0,6x

0,9-0,7=0,1+0,7-0,6

0,2=0,2 teht a megoldásom helyes (x=1)

2012. nov. 5. 20:45