Valaki tudna segíteni ebben a Matek feladatban? Nagyon bonyolult,nem tudom megoldani. Előre is Köszönöm a segítséget.2011. máj. 21. 12:19
2/13 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm(:
2011. máj. 21. 12:36
4/13 anonim válasza:
4 (x2+ 1/x2)=8-|x-1| /szorozva 2x-el
(4*2x)*[(2x*2x)+1]=(8*2x)-2x*|x-1|
8x*(4xˇ2^+ 1)=16x-2x*(-x+1)
32xˇ3^+8 =16x-2xˇ2ˇ+ 2x
32xˇ3^+8=18x- 2xˇ2ˇ
na én eddig jutottam el, de lehet, hogy nem jól.
*=SZORZÁS
ˇ2ˇ=A MÁSODIKON
^3^= A HARMADIKON
5/13 anonim válasza:
hű hát ezt akkor valahol nagyon nagyon elírtam xD
6/13 A kérdező kommentje:
Azért,köszönöm a segítséget.:)
2011. máj. 21. 13:01
8/13 A kérdező kommentje:
Hát jó,de mi a levezetése le tudnád írni? :)
2011. máj. 21. 13:17
9/13 anonim válasza:
Nekem egy negyedfoku polinom jott ki, es Horner elrendezzessel neztem meg, hogy gyoke az 1.
10/13 A kérdező kommentje:
Letudnád nekem ezt vezetni?
2011. máj. 21. 14:44