Ezt az egyenletet kéne megoldani. Valaki megtudná írni a megoldását? 4 (x2+ 1/x2) =8-|x-1|

Valaki tudna segíteni ebben a Matek feladatban? Nagyon bonyolult,nem tudom megoldani. Előre is Köszönöm a segítséget.
2011. máj. 21. 12:19
1 2
 1/13 anonim válasza:
írom egy pill :)
2011. máj. 21. 12:22
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm(:
2011. máj. 21. 12:36
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


x=1

2011. máj. 21. 12:41
 4/13 anonim válasza:

4 (x2+ 1/x2)=8-|x-1| /szorozva 2x-el

(4*2x)*[(2x*2x)+1]=(8*2x)-2x*|x-1|

8x*(4xˇ2^+ 1)=16x-2x*(-x+1)

32xˇ3^+8 =16x-2xˇ2ˇ+ 2x

32xˇ3^+8=18x- 2xˇ2ˇ


na én eddig jutottam el, de lehet, hogy nem jól.

*=SZORZÁS

ˇ2ˇ=A MÁSODIKON

^3^= A HARMADIKON

2011. máj. 21. 12:43
 5/13 anonim válasza:
hű hát ezt akkor valahol nagyon nagyon elírtam xD
2011. máj. 21. 12:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért,köszönöm a segítséget.:)
2011. máj. 21. 13:01
 7/13 anonim ***** válasza:
x=1 :)
2011. máj. 21. 13:08
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát jó,de mi a levezetése le tudnád írni? :)
2011. máj. 21. 13:17
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy negyedfoku polinom jott ki, es Horner elrendezzessel neztem meg, hogy gyoke az 1.
2011. máj. 21. 14:05
 10/13 A kérdező kommentje:
Letudnád nekem ezt vezetni?
2011. máj. 21. 14:44
1 2