Hogyan oldom meg ezeket a feladatokat? (10-es osztály)


Sziasztok!

Sajnos ezeket nem tudtam megoldani..nagyon megköszönném, ha valaki levezetné.


2012. nov. 5. 17:04
 1/2 A kérdező kommentje:
2012. nov. 5. 17:11
 2/2 anonim ***** válasza:

k, (5gyök5+5gyök7+7gyök5+7gyök7)(gyök7-gyök5)=(12gyök5+12gyök7)(gyök7-gyök5)=12(gyök7+gyök5)(gyök7-gyök5)=12(7-5)=12*2=24


l, (2gyök2-3gyök2+gyök10)(gyök2+2gyök2/5+3gyök2/5)=(gyök10-gyök2)(gyök2+5gyök2/5)=(gyök10-gyök2)(gyök 10+gyök2)=10-2=8


i, (3gyök3-gyök5)(2gyök5+6gyök3)=2(3gyök3+gyök5)(3gyök3-gyök5)=2(27-5)=2*22=44


o, 7-gyök13


p, gyök7-4gyök10


r, gyök15-gyök6

2012. nov. 5. 17:46