Sziasztok!
Sajnos ezeket nem tudtam megoldani..nagyon megköszönném, ha valaki levezetné.
2012. nov. 5. 17:04
2/2 anonim válasza:
k, (5gyök5+5gyök7+7gyök5+7gyök7)(gyök7-gyök5)=(12gyök5+12gyök7)(gyök7-gyök5)=12(gyök7+gyök5)(gyök7-gyök5)=12(7-5)=12*2=24
l, (2gyök2-3gyök2+gyök10)(gyök2+2gyök2/5+3gyök2/5)=(gyök10-gyök2)(gyök2+5gyök2/5)=(gyök10-gyök2)(gyök 10+gyök2)=10-2=8
i, (3gyök3-gyök5)(2gyök5+6gyök3)=2(3gyök3+gyök5)(3gyök3-gyök5)=2(27-5)=2*22=44
o, 7-gyök13
p, gyök7-4gyök10
r, gyök15-gyök6