Kérlek segítsetek.2012. nov. 4. 17:03
1/2 anonim válasza:
A virágágyás méretei: x, ill. x+2
Ekkora járdával együtt a méretek: x+1, ill. x+3
A járda területe a két terület különbsége:
(x+1)*(x+3)-x*(x+2)=196*(0,5)^2
(Át kellett váltani méterre a decimétert.)
Ezt felbontom:
(x^2+4x+3)-(x^2+2x)=49
2x+3=49
Innen x=23 méter, a hosszabbik oldal pedig 25 méter.
Ellenőrzés:
Az ágyás területe: 23*25=575 m2
Az egész terület: 24*26=624 m2
A járda területe: 49 m2, amiben 49*4 ilyen járólap fér el, ami épp 196 db.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. nov. 4. 18:11