Egy téglalap alakú virágágyás egyik oldala 2 méterrel hosszabb, mint a másik. A virágágyás körül 0,5 méter széles járda van, mely 196 darab 5 deciméter oldaló betontéglából van kirakva. Hány méter a virágágyás hosszabbik oldala?

Kérlek segítsetek.
2012. nov. 4. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A virágágyás méretei: x, ill. x+2

Ekkora járdával együtt a méretek: x+1, ill. x+3

A járda területe a két terület különbsége:


(x+1)*(x+3)-x*(x+2)=196*(0,5)^2


(Át kellett váltani méterre a decimétert.)


Ezt felbontom:


(x^2+4x+3)-(x^2+2x)=49


2x+3=49


Innen x=23 méter, a hosszabbik oldal pedig 25 méter.


Ellenőrzés:

Az ágyás területe: 23*25=575 m2

Az egész terület: 24*26=624 m2


A járda területe: 49 m2, amiben 49*4 ilyen járólap fér el, ami épp 196 db.

2012. nov. 4. 17:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. nov. 4. 18:11