Hogyan kell kiszámolni az oldalakat? NAGYON FONTOS


Egy téglalap átlója 15cm hosszú, a területe 108 négyzet cm.

Számítsuk ki a téglalap oldalainak hosszát!

A választ előre is köszönöm!



2012. szept. 4. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

a=9 cm

b=12cm

mert T=a*b

2012. szept. 4. 19:55
 2/3 anonim ***** válasza:

T=a*b=108


Az átló Pithagorasz-tétellel számolható:


15^2=a^2+b^2


Ha mondjuk ehhez hozzáadok 2*a*b-t


15^2+2*108=(a+b)^2

441=(a+b)^2

21=a+b


Innen a=21-b

beírva a másikba:

(21-b)*b=108

0=b^2-21b+108


2. fokú egyenlet megoldóképletével:

b=12

b=9


Vagyis a téglalap oldalai 9,12

2012. szept. 4. 19:58
 3/3 A kérdező kommentje:
de rendesek vagytok,köszönöm a segítséget!!
2012. szept. 4. 19:59