Egy téglalap átlója 15cm hosszú, a területe 108 négyzet cm.
Számítsuk ki a téglalap oldalainak hosszát!
A választ előre is köszönöm!
2012. szept. 4. 19:49
2/3 anonim válasza:
T=a*b=108
Az átló Pithagorasz-tétellel számolható:
15^2=a^2+b^2
Ha mondjuk ehhez hozzáadok 2*a*b-t
15^2+2*108=(a+b)^2
441=(a+b)^2
21=a+b
Innen a=21-b
beírva a másikba:
(21-b)*b=108
0=b^2-21b+108
2. fokú egyenlet megoldóképletével:
b=12
b=9
Vagyis a téglalap oldalai 9,12
3/3 A kérdező kommentje:
de rendesek vagytok,köszönöm a segítséget!!
2012. szept. 4. 19:59