A sorok száma 5-tel osztva 4 maradékot adott, az oszlopok száma pedig 1 maradékot az ünnep végén asprtolók 5-ös oszlopba fejlődve vonultak le a pályáról. Hányan álltak ekkor a legutolsó sorban???
ez kéne mert nekem nem megy lécci segitsetek
2012. okt. 16. 13:20
1/2 bongolo válasza:
Volt k sor és n oszlop. Szabályos sorok voltak, tehát a sportolók száma k·n.
A sorok száma 5-tel osztva 4 maradékot ad: k = 5·a+4
Az oszlopok száma 5-tel osztva 1 maradékot ad: n = 5·b+1
A sportolók száma: k·n = (5a+4)(5b+1) = 25ab+20b+5a+4
Ha ugyanennyi sportoló 5-ös oszlopba áll, akkor annyian állnak az utolsó sorban, amennyi ennek a maradéka 5-tel osztva.
Ezt ugye ki tudod már számolni?
2/2 A kérdező kommentje:
persze köszi XD
2012. okt. 16. 17:10