Tudnátok segíteni? Matek, a feladat a következő: egy sportünnepélyen a sportolók téglalap alakba rendeződtek el szabályos sorokban. A folytatás lent


A sorok száma 5-tel osztva 4 maradékot adott, az oszlopok száma pedig 1 maradékot az ünnep végén asprtolók 5-ös oszlopba fejlődve vonultak le a pályáról. Hányan álltak ekkor a legutolsó sorban???

ez kéne mert nekem nem megy lécci segitsetek



2012. okt. 16. 13:20
 1/2 bongolo ***** válasza:

Volt k sor és n oszlop. Szabályos sorok voltak, tehát a sportolók száma k·n.

A sorok száma 5-tel osztva 4 maradékot ad: k = 5·a+4

Az oszlopok száma 5-tel osztva 1 maradékot ad: n = 5·b+1


A sportolók száma: k·n = (5a+4)(5b+1) = 25ab+20b+5a+4


Ha ugyanennyi sportoló 5-ös oszlopba áll, akkor annyian állnak az utolsó sorban, amennyi ennek a maradéka 5-tel osztva.

Ezt ugye ki tudod már számolni?

2012. okt. 16. 14:01
 2/2 A kérdező kommentje:
persze köszi XD
2012. okt. 16. 17:10