Silent-Niky kérdése:

Valaki meg tudja nekem oldani?

Gondoltam egy számot. Ha a számból elveszem a 40%-át és a maradékhoz hozzáadom annak 50%-át, akkor kilencvenet kapok.
2012. nov. 2. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

x-0,4x+0,2x=90

0,8x=90

x=112,5

MEGFELEL?

2012. nov. 2. 17:07
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen! :D
2012. nov. 2. 18:20
 3/5 anonim ***** válasza:

x - 0,4x + 0,3 x = 90

0,9x = 90

x = 100

2012. nov. 2. 19:42
 4/5 anonim ***** válasza:

0.6x+0.3x=90

0.9x=90

x=100


Ell.:

100-ból elveszem a 40%-át ami 40, marad 60, ennek vesszük a felét:

100*0.6=60

60+60*0.5=90 és megkapjuk, hogy 90


Az első válaszolónak üzenem, hogy NEM FELEL MEG!

2012. nov. 2. 20:03
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

És az első válaszoló-é tényleg nem jó!

De azért KÖSZI! :D

2012. nov. 4. 11:00