Ezt hogyan kell megcsinálni?


Egy mozdony vízszintes 600 m-es pályaszakaszon 150 kN állandó húzóerőt fejt ki. A vonat sebessége 36 km/h-ról 54 km/h-ra növekszik. A vonat tömege 1000 Mg.

a.) Mekkora a mozgási energia megváltozása ezen a pályaszakaszon? (62,5 MJ)

b.) Mekkora az ellenállási erő? (45,8 kN)


2012. nov. 2. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:

s=600 m

F=150000 N

v0=10m/s

v=15m/s

m=1000000kg

Em=?

Em=1/2m*v^2

Kezdő pozícióban a mozgási energiája:

Em1=1000000/2*100=50000000J=50MJ

Végső pozíció:

Em2=1000000/s*225=112500000=112.5MJ

Em(delta Em)=Em2-Em1=112.5-50=62.5MJ=62500000J

2012. nov. 2. 20:13
 2/3 anonim ***** válasza:

b,

v=a*t+v0 --> t=(v-v0)/a

s=v0*t+a/2*t^2

s=v0*(v-v0)/a+a/2*(v-v0)^2/a^2

600=50/a+a/2*25/a^2

600=50/a+25/2a=62.5/a

a=62.5/600

a=0.1m/s^2 --> Ez a vonat gyorsulása

a2=F/m=0.15m/s^2 --> Ez a vonat gyorsulása lenne, ha csak a húzóerő hatna rá.

Fe=0,05*1000000=50000N=50kN

A megoldáshoz képest ez elég nagy eltérés, de egyelőre nincs más ötletem.

2012. nov. 2. 20:25
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :) sajnos még most sem jöttem rá a 2-ra.
2012. nov. 3. 22:49