2012. okt. 31. 11:16
1/1 BKRS válasza:
A = n^4 + (n+1)^4
Ez nyilván páratlan szám, tehát elegendő páratlan prímekkel foglalkozni.
ha p>2 egy prím osztója n-nek vagy n+1-nek akkor nyilván nem lesz osztója A-nak, mert A egy p-vel osztható és egy p vel nem osztható szám összege.
Ha p nem osztója sem n-nek, sem n+1-nek,
akkor legyen m az n maradéka p-vel osztva.
n=pk+m
(pk+m)^4 + (pk+m+1)^4 = pX + m^4 +(m+1)^4
tehát elegendő olyan n-eket vizsgálni,
amelyekre n<p-1.
Elegendő tehát a feladat állítását a 46-nál kisebb n-ekre megvizsgálni. Ebből eléggé kevés van, érdemes esetleg egy kis programot írni a feladatra ami gyorsan végigvizsgálja az egyes eseteket.