Két összekötött test az asztalon nyugszik. Az asztal széléhez közelebbire vízszintesen kötelet kötünk, majd arra csigán keresztül egy testet akasztunk. Folyt, lent. Mi A MEGOLDÁS?

A rendszer gyorsulása 1,5 m/s2, az asztal széléhez közelebbi test 4,3 kg, az asztalon nyugvó másik test 2000 g tömegű. Mekkora a kötélen függő test tömege kg-ban?
2012. okt. 27. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem vegyél fel egy talárt meg egy kalapot, és a jobb lábadon ugrálva mond azt, hogy: Fizika!

Nekem ez mindig segített.

2012. okt. 27. 18:07
 2/5 bongolo ***** válasza:

m1 = 4,3 kg

m2 = 2 kg

m3 = ? (ami a csigán keresztül függ)

a = 1,5 m/s²


m3-ra két erő hat: m3·g súlyerő lefelé és F kötélerő felfelé. Ennek a kettőnek az eredője gyorsítja lefelé:


m3·g − F = m3·a


Az F kötélerő gyorsítja az asztalon lévő két testet:


(m1+m2)·a = F


Ezt a két egyenletet lehet felírni. Csak m3 és F ismeretlen, úgyhogy ki lehet őket számolni az egyenletrendszer megoldásával.

2012. okt. 27. 23:56
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor a két egyenletből ez következik,ugye?:m3.g-(m1+m2).a=m3.a, a g-t azt 10m/s2-el számitsam?
2012. okt. 28. 08:06
 4/5 bongolo ***** válasza:
Igen.
2012. okt. 28. 16:06
 5/5 A kérdező kommentje:
akkor az eredmény 1,111764 kg?
2012. okt. 29. 14:30