A rendszer gyorsulása 1,5 m/s2, az asztal széléhez közelebbi test 4,3 kg, az asztalon nyugvó másik test 2000 g tömegű. Mekkora a kötélen függő test tömege kg-ban?2012. okt. 27. 15:46
1/5 anonim válasza:
Szerintem vegyél fel egy talárt meg egy kalapot, és a jobb lábadon ugrálva mond azt, hogy: Fizika!
Nekem ez mindig segített.
2/5 bongolo válasza:
m1 = 4,3 kg
m2 = 2 kg
m3 = ? (ami a csigán keresztül függ)
a = 1,5 m/s²
m3-ra két erő hat: m3·g súlyerő lefelé és F kötélerő felfelé. Ennek a kettőnek az eredője gyorsítja lefelé:
m3·g − F = m3·a
Az F kötélerő gyorsítja az asztalon lévő két testet:
(m1+m2)·a = F
Ezt a két egyenletet lehet felírni. Csak m3 és F ismeretlen, úgyhogy ki lehet őket számolni az egyenletrendszer megoldásával.
3/5 A kérdező kommentje:
akkor a két egyenletből ez következik,ugye?:m3.g-(m1+m2).a=m3.a, a g-t azt 10m/s2-el számitsam?
2012. okt. 28. 08:06
5/5 A kérdező kommentje:
akkor az eredmény 1,111764 kg?
2012. okt. 29. 14:30