Sziszka7249 kérdése:

Szabadon eső test, egy bizonyos szintre 20m/s, egy másikra 40 m/s sebességgel érkezik. Mennyi idő alatt esik a test a felső szinttől az alsó szintig? Mennyi a két szint közötti távolság?


Kérnék szépen erre a feladatra is segítséget, részletes megoldással!

Nagyon fontos lenne!

Köszönöm szépen!



2012. okt. 17. 17:20
 1/3 BKRS ***** válasza:
100%

v2=v1+g*t miatt

40=20+10*t

t=2 másodperc

a megtett út:

s= v1*t+0,5*g*t² = 20*2+0,5*10*4 = 60 m

2012. okt. 17. 18:03
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves BKRS!


Köszönöm szépen a segítséget!

Én a fizikához sajnos, csak annyira értek, hogy maximum bemagolom a képleteket meg a szöveges részeket és kész!

Feladatmegoldásnál már gondban vagyok.... :(

2012. okt. 17. 18:19
 3/3 anonim válasza:
Hali. Egy kérdés, hogy jött ki a két másodperc?
2018. nov. 6. 17:36