1. alakítsd szorzattá! y2-6y+9=
x2-4=
3.Alakítsd szorzattá!
3x2-12x=
x2-8x+16=
1-16b2=
(2x-3)2=
b2-10b+25=
7y2-14y=
(6-x)2
4x2-4=
(5+x)2=
légyszives nagyon fontos!!
2012. okt. 24. 08:21
1/1 BKRS válasza:
y²-6y+9 = (y-3)²
x²-4 = (x-2)(x+2)
3x²-12x = 3x(x-4)
x²-8x+16 = (x-4)²
1-16b² = (1-4b)(1+4b)
(2x-3)² ez már így szorzat.
b²-10b+25= ((b-5)²
7y² -14y = 7y(y-2)
(6-x)² ez is szorzat
4x²-4 = (2x-2)(2x+2)
(5+x)² ezzel se kell semmit csinálni.