1. alakítsd szorzattá! y2-6y+9=

x2-4=


3.Alakítsd szorzattá!

3x2-12x=

x2-8x+16=

1-16b2=



(2x-3)2=

b2-10b+25=

7y2-14y=

(6-x)2

4x2-4=

(5+x)2=


légyszives nagyon fontos!!



2012. okt. 24. 08:21
 1/1 BKRS ***** válasza:

y²-6y+9 = (y-3)²

x²-4 = (x-2)(x+2)



3x²-12x = 3x(x-4)

x²-8x+16 = (x-4)²

1-16b² = (1-4b)(1+4b)


(2x-3)² ez már így szorzat.

b²-10b+25= ((b-5)²

7y² -14y = 7y(y-2)

(6-x)² ez is szorzat

4x²-4 = (2x-2)(2x+2)

(5+x)² ezzel se kell semmit csinálni.

2012. okt. 24. 14:33