Segitene valaki matek házi megoldásába? 2 szam különbsége 39 egyik 4 szerese a masiknak ábrázolni kellene

2012. okt. 22. 18:55
 1/2 BKRS ***** válasza:

Mondjuk a két szám: a>b

a-b = 39

a = 4b

Ekkor a másodikból a-t az 1.-be helyettestítve:

4b-b=39

3b=39

b=13

vagyis akkor

a= 13+39 = 52

2012. okt. 22. 20:32
 2/2 BKRS ***** válasza:

Itt van ábrázolva:

[link]

2012. okt. 22. 20:35