2012. okt. 22. 18:55
1/2 BKRS válasza:
Mondjuk a két szám: a>b
a-b = 39
a = 4b
Ekkor a másodikból a-t az 1.-be helyettestítve:
4b-b=39
3b=39
b=13
vagyis akkor
a= 13+39 = 52