Kaptam eggy esélyt hogy elő felvételi szerűséget írjak egy suliba hogy nagyobb esélyel vegyenek fel, de a matekot nem nagyon értem mik a válaszok?


5.ben új suliba kerültem és azóta (most vagyok 8.kos)5 matektanárunk volt sőt volt egy olyan év amikor fél évig nem is volt így nem nagyon konyítok a matekhoz ezért leírom a feladatokat és ha valaki tudja akk írja már le a választ légyszives nagyon fontos lenne 7. feladat van lehet hogy kommentbe írok párat de ide is írok:


1.Számold ki soronként és írd be a táblázat üres mezőibe a hiányzó számokat a megadott összefüggés alapján!Írd le a számolás menetét!


x y 4x-3y

3 törtvonal 4 5 üres mező

üres mező 1 törvonal 4 -11 törtvonal 3


2.Két természetes szám öszege 847.Ha az egyik szám végéről elhagyjuk a nullát,akkor a másik számot kapjuk.Melyik ez a két szám?


3.Meg gyújtottak egy vastag gyertyát,ami néhány óra alatt teljesen leégett.A gyertya az y=20-4x összefüggés adja meg,amelyben y a gyertya hosszát jelenti cm-ben, x pedig ameggyújtás óta eltelt időt órában.Tudjuk még,higy 0<x<5



a,Hány cm hosszú volt a gyertya amikor meggyújtották?


b,Hány cm hosszú volt a gyertya 3,2 órával a meggyújtás után?Írd le a számolás menetét!


c,hány órával a meggyújtás után volt a gyertya hossza 14cm?


4.igaz vagy hamis


Minden rombusznak pontosan két szimmetria tengelye van.

van olyan két egész szám,amelynek a szorzata prímszám

92db kétjegyű természetes szám van

Minden deltoid konvex négyszög

van olyan paralelogramm,amelyik négyzet


5.A 8.as ballagó diákok tarisznyát rendelnek.Az árajánlatban szereplő színek,anyagok és formákk bármelyikéből tetszőlegesen választhatnak.A tarisznya anyaga leehet filc v vászon,a színe kék,piros fehér vagy zöld a forma téglalap,négyzet szimmetrikus trapéz.


a,A 8.a osztály tanulói egyforma tarisznyát választottak.Hányféle különböző tarisznyából választhatnak,ha egy tarisznya egyféle anyagból,egyetlen színből és egyféle formában készülhet?

b,kati úgy gondolta,hogy az osztálya filc tarisznyát fog választani.Karcsi pedig úgy hogy fehééret.Melyiküknek volt nagyobb esélye eltalálni a döntést?


6.Dani kétnapos osztálykirándulásra ment társaival.Az első napon elköltötte a zsebpénzének 2 törtvonal 5 részét és még 100 ft-t.A második napon 150-ftvel többet költött,mint az első nap.A kirándulás végén 150-ftja maradt.

a,Mennyi zsebpénze volt daninak a kirándulás kezdetekor?

B,mennyi pénzt költött dani a második napon?


ennyi lenne kérleeek segítsetek nagyon fontos lenne(1 feladatot nem tudtam leírni mert azt nem lehet



2012. okt. 22. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A matekot nem érted? Inkább a helyesírással van gondod. Mellesleg, ugye nem gondolod komolyan hogy valaki ezt le fogja neked vezetni?
2012. okt. 22. 11:14
 2/7 A kérdező kommentje:
próbálkozni szabad és tud meg hogy 5-ös vagyok magyarból csak gyorsan írtam és most az hogy néha belehibázok egyet nem olyan nagy gondod szerintem,de ha akarok tudok normálisan is írni,de arról nem tehetek hogy a matekhoz nem értek
2012. okt. 22. 11:20
 3/7 anonim ***** válasza:

1.) TÖRTVONAL=/

Ugye a lényeg hogy az adott szabály alapján helyettesíts be.

ezért az első üres mezőbe az fog kerülni hogy 4*3/4 - 5*3=-12

a másodikba pedig -11/3 + 3*1/4 = -35/48 osztva 4-gyel az -35/12


2.) a két szám összege 847 és mivel az egyiknek elveszed a végéről a nullát, az egyik szám csak kétjegyű lehet és valószínűleg a második számjegye 7. Azaz próbálkozol a 7 végű 2 jegyűekkel, míg a végén megkapod hogy 770+77=847

4.)

I

H

H

H

I



5.)a)

FFFFFFFFFFFF

KKKPPPFFFZZZ

TNTTNTTNTTNT és ezt szorzod 2vel mivel a vászonnal is eljátszod ugyanezt

de egyszerűbben 2*4*3=24


b)

Katinak nagyobb esélye volt eltalálni, mivel ő 2ből válaszott, ami 50%

Karcsinak pedig 4ből kellett, ami csupán 25%


A 3ason meg a 6oson még gondlkodom kicsit.

2012. okt. 24. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs az 5ös feladatnál a betűkért az 12 db F
2012. okt. 24. 11:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Meg is van!

Dani X forintból költött 2/5X-et

majd még egyszer ennyit+150-et

Tehát az egyenletünk valahogy így néz ki:

X-[2*(2/5X+100)+150]=150

X-(4/5X+200+150)=150 /zf

X-4/5X-200-150=150 =

1/5X-350=150 /+350

1/5X=500 /*5

X=2500

2012. okt. 24. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:

ja és a b.)

a 2/5 része +100 +150

2500*2/5=1000

vagyis a második napon 1000+100+150-et költött, 1250 Ft-ot!

2012. okt. 24. 12:40
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek remélem jók lesznek :)
2012. okt. 26. 20:52