Azonnala fékre lép és 13,4 m/s2 gyorsulással elkerüli a balesetet, azaz a szarvas előtt éppen állóra fékezi az autót. Mekkora sebességgel haladt az autó, km/h ban megadva?2012. okt. 20. 21:22
1/6 anonim válasza:
a=2s/(t^2)
Ebből adott a gyorsulás és az út, számolod az időt.
Ha az idő megvan, akkor pedig az s=v0*t+(a*t^2)/2 képletből sázmolhatod v0-at, ami a kezdősebesség.
2/6 A kérdező kommentje:
levezetnéd számokkal,kérlek??
2012. okt. 20. 21:53
3/6 anonim válasza:
Valóban meg lehet oldani azzal, ahogy az első válaszoló írta, de van egy nagyon hasznos kis könyv, a négyjegyű függvénytáblázat ahol ennek van egy erre kifejezett alakja:
s(fékút)=v^2/2a
31,7=v^2/26,8
849,56=v^2
v=29,15m/s~105km/h
4/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen,akkor ez tuti jó igy?
2012. okt. 20. 22:05
5/6 anonim válasza:
Jó kell regyen. kb reaálisnak mondható az eredmény is.
6/6 anonim válasza:
Amúgy meg nem jósolok nagy jövőt Neked, ha már a képletbe nem tudsz behelyettesíteni, hiába lett a szádba rágva.