Egy autó egyenes vonalban halad az úton, mikor a sofőr megpillant egy szarvast tőle 31,7 m távolságban. Folytatás lent!?

Azonnala fékre lép és 13,4 m/s2 gyorsulással elkerüli a balesetet, azaz a szarvas előtt éppen állóra fékezi az autót. Mekkora sebességgel haladt az autó, km/h ban megadva?
2012. okt. 20. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

a=2s/(t^2)

Ebből adott a gyorsulás és az út, számolod az időt.

Ha az idő megvan, akkor pedig az s=v0*t+(a*t^2)/2 képletből sázmolhatod v0-at, ami a kezdősebesség.

2012. okt. 20. 21:43
 2/6 A kérdező kommentje:
levezetnéd számokkal,kérlek??
2012. okt. 20. 21:53
 3/6 anonim válasza:

Valóban meg lehet oldani azzal, ahogy az első válaszoló írta, de van egy nagyon hasznos kis könyv, a négyjegyű függvénytáblázat ahol ennek van egy erre kifejezett alakja:


s(fékút)=v^2/2a

31,7=v^2/26,8

849,56=v^2

v=29,15m/s~105km/h

2012. okt. 20. 21:59
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen,akkor ez tuti jó igy?
2012. okt. 20. 22:05
 5/6 anonim válasza:
Jó kell regyen. kb reaálisnak mondható az eredmény is.
2012. okt. 20. 22:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem jósolok nagy jövőt Neked, ha már a képletbe nem tudsz behelyettesíteni, hiába lett a szádba rágva.
2012. okt. 20. 22:40