Légyszi, valaki tud segíteni ennek a matekfeladatnak a megoldásával? Sehogy nembírok rájönni

[link]
2012. okt. 20. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
te nem a múltkori vagy, akinek szintén valszámos problémája volt? :D ha egy ilyen feladatnál elakadsz, akkor kérdéses h miért akartál főiskolára/egyetemre menni, remélem nem gazdaságin vagy :D ez egy kurv@egyszerű feladat, de úgy leírni,h megértsd sok idő, röviden leírva meg nicns értelme mert nem fogod érteni
2012. okt. 20. 21:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Jaja ez igaz, és a wikipédiában is ott van, de mivel unatkoztam:


Egy dobásnál a teljes esemény 1 (100%), vagyis az, hogy feldobod, és vagy fej vagy írás lesz, biztosan bekövetkezik, vagyis egy.


Egy dobásnál a fej valószínűsége 0,5 (50%).

Ezt így írjuk:

P(fej)=0,5

P - az angol probability szóból.


Egy dobásnál az írás valószínűsége 0,5 (50%).

P(írás)=0,5


A valószínűségszámítás műveletei:

VAGY -> összeadás

Ha vagy az egyik vagy a másik esemény következik be, akkor a valószínűségek(P) összeADódnak. Jele: U

ÉS -> szorzás

Ha mindkét esemény bekövetkezik, akkor a valószínűségek(P) összeSZORzódnak. Jele: fordított U


Ha egy esemény fölött vonal van, az az esemény komplementerét jelenti.

Vagyis ha két esemény páronként kizárja egymást, akkor ők egy más komplementerei.


Ennyit kell tudnod, hogy megoldd.


....


Az elsőnél segítek:


3 esemény van; a 3 dobás.

Mi a valószínűsége annak, hogy NEM (legalább két fejet dobunk)?

NEM (legalább két fejet dobunk) =

maximum 1 fejet dobunk =

legalább két írást dobunk =

be kell következnie (egy írásnak) ÉS (egy írásnak) ÉS (egy írásnak VAGY egy fejnek) =

P(írás) * P(írás) * {P(írás) + P(fej)}=

0,5 * 0,5 * (0,5 + 0,5)



Ha százalékban akarod megkapni az eredményt, szorozd meg 100-al.

2012. okt. 20. 21:31
 3/7 A kérdező kommentje:
heh, hülye vagyok matekból ez van :D az hogy neked egyszerű, annak örülök, jó neked, nekem meg nem. De attól függetlenül a többi megy, csak a matekkal van gondom. De márcsak ebben a szemeszterben van matekom, ugyhogy márcsak ennyit kell kibírnom. és csak úgy informatív jellegűen az egész másodéves diákok közül max ha van 10 ember aki kapizsgálja, és ez nem vicc. ha szerencsétlen a tanár akkor megérteni soha nem fogjuk. de azér köszi :) és második köszi hogy megoldottad, be ís írtam az eredményt amit leírtál de nem fogadta el.
2012. okt. 20. 21:59
 4/7 vurugya béla ***** válasza:

Ne szenvedj feleslegesen!

Jól elbonyolította az előttem levő, ráadásul meg se oldotta mindet és egy rossz megállapítást is írt: nem három elemi esemény van, hanem nyolc!


Ezek:


fff

ffi

fif

fii

iff

ifi

iif

iii


A 8 közül mindegyik esélye 1/8. (Klasszikus valószínűségi mező, de neked ez a szakkifejezés nem fontos, csak szóbelire kell majd :) Egy esetben van 3 fej, egyben 3 írás, és három-három esetben van két fej egy írás.

Akkor az első kérdésnél a 0 fej meg az 1 fej lesz jó, ez 45 eset a 8-ból, azaz 4/8=0,5 a valószínűség.

A másodiknál legalább egy és páratlan számú fej kell, azaz 1 vagy 3 darab. Ez is 4 eset a 8 közül, azaz 4/8=0,5 a valószínűség.

A harmadiknál csak az egy fejes esetek nem jók, öt jó a 8 közül, azaz 5/8=0,625 a valószínűség.


Egyébként a metszet jelet "és" az unió jelet "vagy" a komplementert "nem igaz" szavakkal mondd ki, és máris érted, mit akar a feladat. PL. az első kérdés lefordítva: "nem igaz, hogy legalább két fejet dobunk".


Sok sikert!

v.

2012. okt. 21. 00:08
 5/7 vurugya béla ***** válasza:

Egy mondatom nem jó, helyesen:


... három-három esetben van két fej egy írás, illetve egy fej és két írás.

2012. okt. 21. 00:10
 6/7 vurugya béla ***** válasza:

Most látom, az előttem megoldó hülyeséget is írt a válasz helyett.

Menjen el valszámot tanulni a wikipédiájáról, ne avatkozzon bele pökhendien abba, amihez nem ért.

2012. okt. 21. 00:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :) a nyolc eseményig én is eljutottam és aztán megragadtam :) szoval mégegyszer köszi :) ja, és szóbálim szerencsémre nemlesz matekból :P :))))))))
2012. okt. 21. 11:36