Mi a neve az ilyen matekfeladatnak és hogy kell megcsinálni?


4*(x+1)-3(5-2x)=12*3-2*(x-8)



(a csillag helyén szorzás van;))


2012. jún. 14. 08:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyismeretlenes egyenletnek hívják..

Először a zárójeleket bontod ki:

4x+4-15+6x=36-2x+16

Néhol azért változik plusszá, mert -*- az +.

Utána összevonsz:

10x-11=52-2x

Aztán a mérlegelv szerint pakolgatsz, az egyik oldalra az ismeretlent, a másik oldalra a számokat.

12x=63

x=5,25

2012. jún. 14. 09:22