4*(x+1)-3(5-2x)=12*3-2*(x-8)
(a csillag helyén szorzás van;))
2012. jún. 14. 08:56
1/1 anonim válasza:
Egyismeretlenes egyenletnek hívják..
Először a zárójeleket bontod ki:
4x+4-15+6x=36-2x+16
Néhol azért változik plusszá, mert -*- az +.
Utána összevonsz:
10x-11=52-2x
Aztán a mérlegelv szerint pakolgatsz, az egyik oldalra az ismeretlent, a másik oldalra a számokat.
12x=63
x=5,25