Mennyi hőfelvétellel jár együtt 5 liter térfogatú 100°C hőmérsékletű víz elforralása?A víz forráshője: 2260KJ/kg2012. okt. 18. 21:33
1/1 anonim válasza:
Q_f=L_f*m
Q_f: az elforraláshoz szükséges energia
L_f: forráshő
m: az elforralt víz tömege
1 liter = 1 köbdeciméter. Ennek pedig 1 kg a tömege. Így
a feladatban szereplő víz tömege 5 kg.
Behelyettesítve:
Q_f=2260*5=11300 (KJ).