Jó fizikások! Számolásos feladathoz ért valaki?

Mennyi hőfelvétellel jár együtt 5 liter térfogatú 100°C hőmérsékletű víz elforralása?A víz forráshője: 2260KJ/kg
2012. okt. 18. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Q_f=L_f*m

Q_f: az elforraláshoz szükséges energia

L_f: forráshő

m: az elforralt víz tömege


1 liter = 1 köbdeciméter. Ennek pedig 1 kg a tömege. Így

a feladatban szereplő víz tömege 5 kg.


Behelyettesítve:

Q_f=2260*5=11300 (KJ).

2012. okt. 19. 20:57