2012. márc. 6. 15:18
1/6 anonim válasza:
I.) 100-40= 60% maradt
II.) 60-x=30 x = 30 % = 135 oldal
100x/30 = A könyv oldalainak száma
1% = 4,5 oldal
100% = 450 oldal
2/6 anonim válasza:
0,4x+135+0,3x=x
135=0,3x
x=450 tehát 450 oldalas a könyv
3/6 anonim válasza:
nekem egyenletrendezesi problemaim vannak ugy sejtem, a 0,4x+135+0,3x=x hogy lesz 135=0,3x? nekem ez 135= -0,7x re jonne ki, megtudnad mondani legyszives hogy rendezted annyira?
4/6 anonim válasza:
0,4x+135+0,3x=x
Ha összevonod, akkor a következőt kapod!
0,7x+135=x
Azt szeretnénk elérni, hogy az egyik oldalon legyenek a számok, a másik oldalon pedig az x-ek. Így a a jobb oldali egy egész x-ből kivonjuk a 0,7x-et, és megkapjuk a 0,3x-et.
135=0,3x
450=x
Remélem segítettem, puszi!
5/6 anonim válasza:
Jaj,valoban,lehet ilyet is :) koszonom!
6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :-)
2012. márc. 6. 18:28