Matek házifeladat Tibi elolvasta a kötelező olvasmány 40 százalékát. Akövetkező napon elolvasott 135 oldalt, így már csak a könyv 30 százaléka volt hátra . Hány oldalas a könyv? Hogyan kell felírni az egyenletet ehhez a feladathoz?

2012. márc. 6. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:

I.) 100-40= 60% maradt

II.) 60-x=30 x = 30 % = 135 oldal

100x/30 = A könyv oldalainak száma

1% = 4,5 oldal

100% = 450 oldal

2012. márc. 6. 15:24
 2/6 anonim válasza:

0,4x+135+0,3x=x

135=0,3x

x=450 tehát 450 oldalas a könyv

2012. márc. 6. 15:27
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem egyenletrendezesi problemaim vannak ugy sejtem, a 0,4x+135+0,3x=x hogy lesz 135=0,3x? nekem ez 135= -0,7x re jonne ki, megtudnad mondani legyszives hogy rendezted annyira?
2012. márc. 6. 16:28
 4/6 anonim ***** válasza:

0,4x+135+0,3x=x

Ha összevonod, akkor a következőt kapod!

0,7x+135=x

Azt szeretnénk elérni, hogy az egyik oldalon legyenek a számok, a másik oldalon pedig az x-ek. Így a a jobb oldali egy egész x-ből kivonjuk a 0,7x-et, és megkapjuk a 0,3x-et.

135=0,3x

450=x

Remélem segítettem, puszi!

2012. márc. 6. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj,valoban,lehet ilyet is :) koszonom!
2012. márc. 6. 17:32
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :-)
2012. márc. 6. 18:28