Sziasztok!

A feladat:

50 cm hosszúságú hengert egy súrlódás nélkül mozgó elhanyagolható vastagságú dugattyú 2 egyenlő részre oszt.

Kezdetben a rögzített dugattyú egyik oldalán a nyomás 3x nagyobb mint a másik oldalon.

Hány cm-rel mozdul el a dugattyú ha magára hagyjuk?



2012. okt. 4. 17:46
 1/1 BKRS ***** válasza:

Ez nagyon függ a hőszigeteléstől.


Ha a szigetelés gyakorlatilag nem létezik, akkor

PV=nkT képletből n,k és T állandó.

P1*V1 = P2*V2

P1 = 3*P2

vagyis

3P2*V1 = P2*V2

3*V1 = V2

A térfogat a 3-szorosára nővekszik.

Mivel állandó keresztmetszetű hengerről van szó a henger magasságának 3-szorosra kell növekednie ehhez.

vagyis 50cm-ről 150 cm-re kell változnia.

Ez azt jelenti, hogy 100cm-rel mozdul el.

2012. okt. 5. 17:13