Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kezdjek neki ehhez a...

Hogyan kezdjek neki ehhez a feladathoz?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem mit kell csinálni. Elkezdtem beirni de szerintem hlyeséget irtam. Itt van kép a feladathoz:

[link]


[link]


2010. okt. 16. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Így van, ez nem egy sorozat, mint ahogy eredetileg gondoltad. Írta a feladat, hogy ezek egy egyenes egymást követő pontjai.

Képzeld el ezt valahogy így (persze az arányok, azaz a pontok közti távolságok soronként eltérőek):

-----A-------B---C------------------------D--------

Ha A és B távolsága 3m, és B és C távolsága 5 m, akkor A és C távolsága: AB+BC=3+5=8m.

Ha B és C távolsága 5m, C és D-é pedig 8m, akkor mekkora lesz B és D távolsága? Értelem szerűen itt is összeadod a résztávolságokat: 5+8=13m. Tehát B és D távolsága 13m.

Ugyanez A-D távolságára is, stb...

Így már érthető? :/

2010. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm a segítséged! :)
2010. okt. 16. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!