Nem nagyon értem mit kell csinálni. Elkezdtem beirni de szerintem hlyeséget irtam. Itt van kép a feladathoz:
2010. okt. 16. 13:59
1/2 anonim válasza:
Így van, ez nem egy sorozat, mint ahogy eredetileg gondoltad. Írta a feladat, hogy ezek egy egyenes egymást követő pontjai.
Képzeld el ezt valahogy így (persze az arányok, azaz a pontok közti távolságok soronként eltérőek):
-----A-------B---C------------------------D--------
Ha A és B távolsága 3m, és B és C távolsága 5 m, akkor A és C távolsága: AB+BC=3+5=8m.
Ha B és C távolsága 5m, C és D-é pedig 8m, akkor mekkora lesz B és D távolsága? Értelem szerűen itt is összeadod a résztávolságokat: 5+8=13m. Tehát B és D távolsága 13m.
Ugyanez A-D távolságára is, stb...
Így már érthető? :/
2/2 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm a segítséged! :)
2010. okt. 16. 14:37