Hogyan kezdjek neki ehhez a feladathoz?


Nem nagyon értem mit kell csinálni. Elkezdtem beirni de szerintem hlyeséget irtam. Itt van kép a feladathoz:

[link]


[link]


2010. okt. 16. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Így van, ez nem egy sorozat, mint ahogy eredetileg gondoltad. Írta a feladat, hogy ezek egy egyenes egymást követő pontjai.

Képzeld el ezt valahogy így (persze az arányok, azaz a pontok közti távolságok soronként eltérőek):

-----A-------B---C------------------------D--------

Ha A és B távolsága 3m, és B és C távolsága 5 m, akkor A és C távolsága: AB+BC=3+5=8m.

Ha B és C távolsága 5m, C és D-é pedig 8m, akkor mekkora lesz B és D távolsága? Értelem szerűen itt is összeadod a résztávolságokat: 5+8=13m. Tehát B és D távolsága 13m.

Ugyanez A-D távolságára is, stb...

Így már érthető? :/

2010. okt. 16. 14:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm a segítséged! :)
2010. okt. 16. 14:37