Matek leckében segítene nekem valaki?


Egy téglalap szomszédos oldalainak az aránya 2:3,területe 96 négyzetcenti. Mekkora a téglalap kerülete?



Egy háromszög kerülete 27,6cm. Mekkorák az oldalai, ha a "b" oldal 4/3 része az "a" oldalnak, a "c" pedig 5/4 része a "b" oldalnak?



számolást is meg mindent írjatok hogy megértsem.!! köszönöm



2012. okt. 17. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezen mit nem értesz? Egyenletrendszer.
2012. okt. 17. 19:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Háromszöges:

a + 4/3a + 5/4 * 4/3a = 27,6

a + 4/3a + 5/3a = 27,6

a + 3a = 27,6

4a = 27,6

a = 6,9 cm

b = 4/3 * 6,9 = 9,2 cm

c = 5/4 * 9,2 = 11,5 cm


ellenőrzés

6,9 + 9,2 + 11,5 = 27,6

27,6 = 27,6

---------------------------------------------------

téglalapos:

96 = 2x * 3x

96 = 6x^2

16 = x^2

4 = x

--> a = 2x = 2*4 = 8 cm

b = 3x = 3*4 = 12 cm


ell.: 8*12 = 96

96 = 96

K = 2(a+b) = 2*(8+12) = 2 * 20 = 40 cm

2012. okt. 17. 19:34
 3/4 TOXIC. válasza:

1)

A téglalap két oldala 2:3. 1 egység legyen x. Tehát a téglalap két oldala a=2x és b=3x A téglalap terület képlete a*b.

2x*3x=96

6x^2=96

osztod 6-al

x^2=16

négyzetgyök vonás

x=4


"a 6x^2 a hat 6x a másodikon-t jelöli, ha nem világos)

2012. okt. 17. 19:41
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2012. okt. 17. 19:44