Matek leckében kellene segítség?


Egy mezei futóversenyen két csapat indult 5-5 futóval. Minden futó annyi pontot kapott, ahányadik helyen végzett. Ezeket a pontokat csapatonként összeadták, ezek az összegek a csapatok pontszámai. A két csapat közül az győzött, amelyiknek kevesebb volt a pontszáma. Mennyi az a legnagyobb pontszám, amelyet a győztes csapat leggyengébb tagja szerezhet, ha a versenyzők között nem volt holtverseny?



Előre is köszönöm


2011. nov. 30. 19:04
 1/5 BKRS ***** válasza:

1+2+3+4+10=20<5+6+7+8+9

Tehat a leggyengebb futoja a gyoztes csapatnak akar utolso is lehet.

2011. nov. 30. 23:29
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor 5,6,7,8 vagy 9 a helyes megoldás? Csak mert ezekből valamelyik a helyes
2011. dec. 1. 13:40
 3/5 BKRS ***** válasza:

Lehet 10 is.

1. csapat: 1+2+3+4+10 = 20

2. csapat: 5+6+7+8+9 = 35

Az 1. csapat nyert, pedig a leggyengebb tagja 10 pontot szerzett.

2011. dec. 1. 15:56
 4/5 BKRS ***** válasza:

Lehet, hogy ugy erti a feladat a kedest, hogy legfeljebb hany pontot szerezhet a leggyengebb futo egy csapatban, hogy biztosan meg az o csapata nyerjen.

Az osszes pontszam: 55

Ebbol max 27-et szerezhet meg a nyertes csapat.

[27/5]=5

Tehat ha 7-nel nagyobb a legrosszabb futo pontszama, akkor mar lehet olyan befutasi sorrend, hogy ne az o csapata nyerjen.

Vagyis ezesetben a valasz 7 lenne.

2011. dec. 1. 16:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2011. dec. 2. 06:56