Matek leckében kellene segítség?


1.Azonos méretű fakockából néhányat pirosra festünk. Az erre a célra vásárolt festék 8db kockára elég.Hány db kockára elég ha 2x akkora élű kockákat akarunk festeni?


2. Egy autó Budapestről Siófokra tart,egyenletesen haladva,60kmt tesz meg óránként. Mennyi idő aéatt teszi meg ezt a távolságot ha óránként 40kmt,50kmt,80km-t halad?(Budapest-Siófok 108km)


2011. szept. 12. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha "a" a kocka éle, akkor a felülete 6*a^2.

8 kocka felszíne 48a^2.


Egy kétszer akkora élű kocka felszíne:

(2a)*(2a)*6


Innen gondolom, menni fog. :)

2011. szept. 12. 16:12
 2/4 anonim ***** válasza:

A 2. feladat kicsit furcsa.

Nem értem, hogy mi lenne a különbség, ha a 60-at is simán csak felsorolná a 40, 50, 80 között...

A sebesség kiszámolása: v = s / t

Mivel most az időt keressük, ezért átalakítjuk a képletet:

t = s / v

A "s" mindig 108, a sebesség helyére pedig behelyettesíted a számokat és megkapod az időt órában.

2011. szept. 12. 16:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi de a kockásat még mindig nem tudom :(
2011. szept. 12. 16:32
 4/4 anonim ***** válasza:

(2a)*(2a)*6 = 24a^2


Mindegy, hogy mekkora az "a".

Ha 48a^2-re elég, akkor 24a^2 felszínű kockából 2-re elég.

2011. szept. 12. 16:34