Matek leckében tud segíteni valaki?


mérlegelés 6. osztály

9×d-8=73

75-2×e=3×e

4×f+8=f-22

köszi előre is


2012. ápr. 25. 17:14
 1/5 rajcziz ***** válasza:

Gondolom az ismeretlenek értékét kell kiszámolni:


9*d-8=73 /+8

9*d=81 /:9

d=9


75-2*e=3*e /+2*e

75=5*e /:5

15=e


4*f+8=f-22 /+22

4*f+30=f /-4*f

30=-3f /:-3

f=-10

2012. ápr. 25. 17:28
 2/5 anonim ***** válasza:

1.) 9×d-8=73 /+8

9d=81 /÷9

d=81

2.) 75-2×e=3×e /+2e

75=5e /÷5

15=e

3.) 4×f+8=f-22 /-f

3f+8=-22 /-8

3f=30 /×3

f=10

2012. ápr. 25. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
*-10
2012. ápr. 25. 17:29
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat:)
2012. ápr. 25. 18:23
 5/5 A kérdező kommentje:

első válaszoló:

köszi hibátlan lett:)

2012. ápr. 26. 16:50