mérlegelés 6. osztály
9×d-8=73
75-2×e=3×e
4×f+8=f-22
köszi előre is
2012. ápr. 25. 17:14
1/5 rajcziz válasza:
Gondolom az ismeretlenek értékét kell kiszámolni:
9*d-8=73 /+8
9*d=81 /:9
d=9
75-2*e=3*e /+2*e
75=5*e /:5
15=e
4*f+8=f-22 /+22
4*f+30=f /-4*f
30=-3f /:-3
f=-10
2/5 anonim válasza:
1.) 9×d-8=73 /+8
9d=81 /÷9
d=81
2.) 75-2×e=3×e /+2e
75=5e /÷5
15=e
3.) 4×f+8=f-22 /-f
3f+8=-22 /-8
3f=30 /×3
f=10
4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat:)
2012. ápr. 25. 18:23
5/5 A kérdező kommentje:
első válaszoló:
köszi hibátlan lett:)
2012. ápr. 26. 16:50