2012. okt. 15. 18:04
1/2 BKRS válasza:
2012#19 = 2012#19 + 19 - 19 =
= 2012#(19#19) - 19 =
= 2012#0 - 19 =
= 2012#(2012#2012) - 19 =
=2012#2012 + 2012 -19 =
0 + 2012 - 19 = 1993
2/2 BKRS válasza:
Egy másik megoldás az ha kiszámítjuk először mi a # művelet:
x#0 = x#(x#x) = x#x + x = 0 +x=x
x#y = x#y + y -y = x#(y#y) -y = x#0 - y = x - y
x#y = x-y
vagyis akkor 2012#19 = 2012 - 19 = 1993