Mekkora sebességgel dobták fel függőlegesen azt a labdát, amely 4 mp múlva ért vissza. Milyen magasra repült?


2012. okt. 10. 20:23
 1/3 anonim válasza:
Valószínű,hogy 2 mp volt fel és vissza is.elég kevés adatot tudunk ezért nehéz.
2012. okt. 10. 21:37
 2/3 bongolo ***** válasza:

Igen, 2 másodpercig ment felfelé, aztán 2-ig lefelé. Közben a gyorsulása g=10 m/s² (nagyjából). Lefelé jövet a pillanatnyi sebessége:

v = g·t

v = 10 m/s²·2s = 20 m/s

Ugyanennyivel kellett feldobni is.


Magasság:

s = 1/2·g·t² = 1/2·10 m/s²·(2s)² = 20 m

2012. okt. 10. 21:44
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Ha szabadon leejtjük, milyen sebessége lesz 2s múlva? (A hajítások ugyanis szimmetrikusak.)
2012. okt. 11. 20:44