2012. okt. 10. 20:23
1/3 anonim válasza:
Valószínű,hogy 2 mp volt fel és vissza is.elég kevés adatot tudunk ezért nehéz.
2/3 bongolo válasza:
Igen, 2 másodpercig ment felfelé, aztán 2-ig lefelé. Közben a gyorsulása g=10 m/s² (nagyjából). Lefelé jövet a pillanatnyi sebessége:
v = g·t
v = 10 m/s²·2s = 20 m/s
Ugyanennyivel kellett feldobni is.
Magasság:
s = 1/2·g·t² = 1/2·10 m/s²·(2s)² = 20 m
3/3 Tom Benko válasza:
Ha szabadon leejtjük, milyen sebessége lesz 2s múlva? (A hajítások ugyanis szimmetrikusak.)