Számrendszerek, bővebben lent?


Van egy művelet a hatos számrendszerben ,ami már meg van oldva csak az a probléma,hogy nem értem.Eltudná valaki magyarázni?

543+134=1121



2012. szept. 28. 15:22
 1/5 bongolo ***** válasza:
100%

Hatulról csináljuk az összeadást ugyanúgy, mint tízes számrendszerben. (legjobb, hogyha egymás alá írod a számokat.)

3+4 = hét, vagyis 11 hatos számrendszerben (mert 1·6+1=7). Leírom az 1-et, megjegyzem, hogy a következő helyiértékre átmegy 1.

4+3+1 = nyolc, vagyis 12 hatosban (mert 1·6+2=8). Leírom a kettőt, megjegyzem az 1-et.

5+1+1 = hét, ami 11 hatosban. leírom mindkettőt, mert nincs több.


Érted ennyiből?

2012. szept. 28. 15:35
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,nagyon szépen köszönöm!!:D
2012. szept. 28. 15:46
 3/5 A kérdező kommentje:

Valaki le letudná ellenőrizni ,hogy jól csináltam-e a leckém?:)

Ötös számrendszerben:

102+114+123=344

Hatos számrendszerben:

513+1324+330=3011

Nyolcas számrendszerben:

502+16+17=537

2012. szept. 28. 16:28
 4/5 BKRS ***** válasza:

Ötös számrendszerben:

102+114+123=344

114

123

----

344

Ez jo.

Hatos számrendszerben:

0513+1324+330=3011

1324

0330

----

0311

Ez is jo.

Nyolcas számrendszerben:

502+16+17=537

016

017

----

537

Ez is jo.

2012. szept. 28. 17:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. szept. 28. 18:10