ez a házi: 11011+ 10110 kettes számrendszerben ezt hogy kell?
és ez 1212+1111 hármas számrendszerben? segítsetek lécci magyarázattal mert nem értem előre is köszönöm 12/L
2012. jún. 6. 18:31
1/2 anonim válasza:
Ugyanúgy, mint a 10-es számrendszerben, csak nem 10 után van maradék, hanem 2 ill. 3 után.
11011
+10110
110001
1+0=1, leírom az 1-et marad 0
1+1=2(10-es számrendszerben)=10, leírom a 0-át marad 1
1+0+1=2(10)=10, leírom a 0-át marad 1. stb.
A hármas számrendszerben ugyanígy, csak "hármassával kell leválasztani"
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. jún. 7. 07:03