ez a házi: 11011+ 10110 kettes számrendszerben ezt hogy kell?

és ez 1212+1111 hármas számrendszerben? segítsetek lécci magyarázattal mert nem értem előre is köszönöm 12/L



2012. jún. 6. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint a 10-es számrendszerben, csak nem 10 után van maradék, hanem 2 ill. 3 után.


11011

+10110

110001


1+0=1, leírom az 1-et marad 0

1+1=2(10-es számrendszerben)=10, leírom a 0-át marad 1

1+0+1=2(10)=10, leírom a 0-át marad 1. stb.


A hármas számrendszerben ugyanígy, csak "hármassával kell leválasztani"

2012. jún. 6. 19:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. jún. 7. 07:03