2012. okt. 12. 17:58
1/2 BKRS válasza:
2a -13/12 = 10/15 +a
Olyan alakra kell hozni, hogy a= valamilyen szammal;
vonjunk ki a-t mindket oldalbol, ez azert jo, mert akkor csak az egyik oldalon marad a.
a - 13/12 = 10/15
Mar majdnem kesz, most meg adjunk mindket oldahoz 13/12-et, akkor mar a megfelelo formaban lesz:
a = 10/15 + 13/12
Na ha meg jo akarsz lenni akkor osszeadod a ket tortet.
Egyszerusitsuk amit lehet:
a = 2/3 + 13/12
A kozos nevezo 12
a= 8/12 + 13/12
a = 21/12
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. okt. 14. 16:32