Mennyi ez? 2a- 13 12-ed = 10 15-öd+ a? hogyan kell kiszámítani?

2012. okt. 12. 17:58
 1/2 BKRS ***** válasza:

2a -13/12 = 10/15 +a


Olyan alakra kell hozni, hogy a= valamilyen szammal;

vonjunk ki a-t mindket oldalbol, ez azert jo, mert akkor csak az egyik oldalon marad a.

a - 13/12 = 10/15

Mar majdnem kesz, most meg adjunk mindket oldahoz 13/12-et, akkor mar a megfelelo formaban lesz:

a = 10/15 + 13/12

Na ha meg jo akarsz lenni akkor osszeadod a ket tortet.

Egyszerusitsuk amit lehet:

a = 2/3 + 13/12

A kozos nevezo 12

a= 8/12 + 13/12

a = 21/12

2012. okt. 12. 18:19
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. okt. 14. 16:32