Ha meg van adva két vektornak a koordinátája, csak egy hiányzik, és azt úgy kell kiszámítani, hogy a vektorok párhuzamosak legyenek, milyen képlettel kell?


2012. aug. 25. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Nem igazán értem a kérdést. Vektornak alapból iránya és nagysága van csupán. Ha helyvektorra gondolsz, akkor az megint más, úgy még (valamennyire) értelmes is a kérdés, de a megoldás nem egyértelmű.
2012. aug. 25. 16:11
 2/4 A kérdező kommentje:

AB(-1,a-1)

CD(2,0)

AB és CD párhuzamos, a=?

2012. aug. 25. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:
a=1
2012. aug. 25. 16:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben azt kell figyelembe venni, hogyha 2 (irány)vektor párhuzamos, akkor meredekségük megegyezik. Egy (irány)vektor meredekségét, ha v(v1;v2), akkor a v2/v1 képlettel kell kiszámolni. Ebben az esetben egy egyismeretlenes egyenletet tudunk felírni:


(a-1)/(-1)=0/2, amiből a=1 lesz.


Ha normálvektor van megadva, akkor n(A;B) vektor esetén a meredekség: -A/B


Ha az a kérdés, hogy mikor lesz a két vektor merőleges egymással, akkor a meredekségek szorzata egyenlő -1-gyel.


Skaláris szorzattal kiszámítható, de mivel oda többet kellene számolni, ezzel a módszerrel érdemesebb kiszámolni.

2012. aug. 30. 17:22