2012. aug. 25. 16:04
1/4 anonim válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Vektornak alapból iránya és nagysága van csupán. Ha helyvektorra gondolsz, akkor az megint más, úgy még (valamennyire) értelmes is a kérdés, de a megoldás nem egyértelmű.
2/4 A kérdező kommentje:
AB(-1,a-1)
CD(2,0)
AB és CD párhuzamos, a=?
2012. aug. 25. 16:13
4/4 anonim válasza:
Ilyen esetben azt kell figyelembe venni, hogyha 2 (irány)vektor párhuzamos, akkor meredekségük megegyezik. Egy (irány)vektor meredekségét, ha v(v1;v2), akkor a v2/v1 képlettel kell kiszámolni. Ebben az esetben egy egyismeretlenes egyenletet tudunk felírni:
(a-1)/(-1)=0/2, amiből a=1 lesz.
Ha normálvektor van megadva, akkor n(A;B) vektor esetén a meredekség: -A/B
Ha az a kérdés, hogy mikor lesz a két vektor merőleges egymással, akkor a meredekségek szorzata egyenlő -1-gyel.
Skaláris szorzattal kiszámítható, de mivel oda többet kellene számolni, ezzel a módszerrel érdemesebb kiszámolni.